Голодуваня. Вступ. День перший.

Багато ви чули про аскетизм? Всі знають що воно, і для чого воно? Може хтось пробував це на власній шкурі?

Тому вирішив розпочати серію статей про те, як я випробовував один із елементів аскетичної культури – голодування.

День перший. Підсумки та думки.

Було зовсім неважко, як на мене. Голод сильно не мучив. Важче було завжди тримати увагу. Примусово зупиняти руку, яка тягнеться до стиглого яблука. Примусово зупиняти своє тіло, котре іде повз магазин, і бачачи там щось смачне, поривається в нього. Примусово вгамовувати думки, які від запаху теплого супу починають шукати тисячі причин, чому саме не варто голодувати зараз, чим це мені зашкодити, як би було добре перенести те голодування та ін.

Отже в перший день найважче перебороти не голод – а саму звичку брати все до рота. Ця звичка, звичка їсти, як і будь яка інша звичка вимагає постійної концентрації уваги. Постійного контролю.

Найлегший спосіб себе перебороти і сказати : “все не їм” – це відмовитись думати про їжу. Адже є багато інших занять, яким можна присвятити себе і таким чином забутися на якийсь час, забути, що ти голодний.

І, як тільки найменша думка “А може…” виникатиме в голові, одразу ж різко відрізати її. Але не казати “ні!”. А казати “не зараз!”. Коли кажеш сам собі “ні!” – розум починає розуміти це “ні” як “ніколи”, а це може спричинити чималий бунт, як в свідомості так і у підсвідомості. І тоді вже не буде шансів перебороти самого себе. Включиться страх, інстинкт самозбереженя і ще дуже багато все-можливих інстинктів, які заставлять тебе порушити обіцянку, порушити свою постанову.

Тому найкраще казати самому собі :”Не зараз”. І кожного разу казати – “Не зараз”. І, як відомо, все, що багато разів повторюється –  входить у звичку. І тоді одна звичка перекриватиме іншу звичку, а отже, не потрібно буде більше такої значної концентрації уваги. От і все.

Одна половина каже – “Хочу їсти”. Інша половина на автоматі – “тільки не зараз”. І все. І не треба зусиль.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s