Причина швидкоплинності часу.

Рік у рік час летить все швидше і швидше.

Колись, коли чув ту фразу від дорослих, я не міг ніяк того зрозуміти. Тепер, раз у раз ловлю себе на думці – “так воно і є”.

Що ж є причиною такого аномального прискорення часу?

Причин, на мою думку, є декілька.

Перше – шаблони.

Так влаштований наш мозок, що послідовність дій, котра повторюється велику кількість разів упаковується в так званий шаблон і в подальшому використовується як суцільна нероздільна атомарна операція. Що це означає? А часто бувало, що, вийшовши з дому, ми не пам’ятаємо чи зачинили двері? Здається, що зачиняли, але пригадати сам процес вкрай важко. А все тому, що така послідовність, як, наприклад, взутись, одягнути куртку, відкрити двері, вийти з дому, зачинити двері, заховати ключі – у міру своєї частотності стає шаблоном, а отже виконується як одна дія, не вдаючись у подробиці.

Звичайно, це має багато плюсів. Адже атомарні дії можна виконувати набагато швидше і вправніше. Все робиться чітко і швидко. Я не говорю про прямолінійні інструкції. Ці інструкції можуть містити скільки завгодно розгалужень та перевірок, але всі ці правила прописані заздалегідь і не потребують перегляду.Це так звані скрипти, які виконують певну послідовність дії.

Інша справа, коли виникає непередбачувана ситуація, як і коли послідовність дій не часта або і взагалі нова. У цьому випадку, ми обмірковуємо кожну деталь, запам’ятовуємо, звіряємо, робимо висновки. В цьому випадку скрипт пишеться “находу”(так сказати, в режимі виконання програми), дуже часто вилітає, “падає”, перезаписується та вдосконалюється. І коли за певний період часу непередбачуваних ситуацій більше не виникає – от тоді вже, він працює як годинник, не перевантажуючи процесор-мозок, та потребуючи значно менше часу.

Це як стежка в полі – чим більше по ній ходиш тим потім легше робити це знову.

Правда є один великий мінус у використанні шаблонів – шаблон “не розуміє” часу. Поняття часу вилітає, коли людина виконує шаблон. Так як шаблон вважається атомарним, свідомість не має змоги подивитись, які піддії вже виконались, а які ні, і скільки часу ще необхідно до завершення шаблону. Для свідомості це просто чорна скринька. Все, що залишається свідомості – це або виконувати якусь роботу паралельно(думати, говорити, слухати), або просто увійти в стан очікування. Поставити себе на паузу і вийти з того режиму коли виконання шаблону буде завершено. Ця властивість свідомості ставити себе на паузу коли шаблон в дії і призводить до відчуття швидкоплинності часу. Адже за один день дорослій людині приходиться стикатись з масою шаблонів. які можуть складатися з менших підшаблонів і т. д. Наприлкад “поїсти” – один великий шаблон. Проте він включає в себе і по-менші шаблони, такі як зачерпнути ложкою – піднести до рота – проковтнути. Менші зазвичай міцніші, і вважаються більш атомарними. Такі дії нами практично не сприймаються(якщо умисно не звертати на це уваги). Такий шаблони як “поїсти” – напів-атомарний, так як включає в себе послідовне чергування шаблонних та нешаблонних станів, яке так чи інакше затуманює свідомість.

Цим ефектом дуже часто користуються різного роду аферисти, так звані ворожки, маги і т.д. Головний спосіб відключити свідомість людини(окрім твердим предметом по голові:)) – це розірвати шаблон, доки він не завершився. Таким чином свідомість, якщо вона була увійшла у режим сну не вийде з нього, і цим спокійно можна скористатися.

Відомий прийом – потискання руки. Якщо протягнути людині руку, щоб привітатись – її рука потягнеться рефлекторно у відповідь. Увімкнеться шаблон, який включає в себе – протягання руки -> потискання -> забирання руки назад. Якщо не потиснути людині руки, вона при цьому не знає, що робити далі. Свідомість спить, очікує завершення шаблону(який перервався так і не закінчившись успішно). У цьому стані, людина підпадає під контроль того, хто маніпулює. Розкривється прямий доступ до підсвідомості, що може спричинити ненайкращі наслідки.

Отже, ставлення свідомості на паузу при виконанні шаблонів(а свідомість є головним мірилом часу для людини) і є основною причиною відчуття швидкоплинності часу, так як свідомого часу проходить значно менше.

далі буде…

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s