Тропізм. Телеономія

Фототропізм – явище, коли рослина “тягнеться” до джерела світла. Існує також гравітропізм – причина чому коріння рухається в глибину, до центру землі; гідротропізм – коріння рухаєттся в сторону води та інші.
Чию волю виконують рослини, супровлоджуючи своїм “поглядом” сонце? Безумовно для них це позитивне вміння, адже так вони отримують максимум необхідної їм енергії за день. І може скластися враження ніби вони самі “прагнуть” цього, і поворот квітки в сторону сонця це виключно її власна воля.

У квітів немає цілісного сприйняття самих себе. У них немає вольового центру, який би координував їхні дії. У них немає розуміння для чого або через що вони це роблять. Просто їхнє тіло побудовано так, що одні клітини ростуть швидше за інші (або змінюють свій тургор) в залежності від кількості світла що на них потрапляє.
Тобто кожна клітина поводиться згідно з своєю природою та будовою, і їй далеко до лампочки як там квітка в цілому.

Можливо тоді це воля сонця?
Але воля – це інформативна енергія. Це вказівка до якось дії. Промінь сонця не містить інформативної складової, а тому казати, що квітка виконує його волю – недоцільно.

Напрошується висновок, що така поведінка зумовлена волею якогось деміурга, який створив цю квітку, та розташував її клітини таким життєвоважливим чином для неї в цілому.

Таким чином сама структура квітки містить в собі застиглу волю свого творця, яка оживає як тільки підєднується до джерела сонячної енергії.

Застиглу волю – в термінах 21 століття прийнято називати програмою. Програма від простого набору інформації відрізняється якраз здатністю “оживати” , тобто ставати активною. Причому ці дії неможливі без енергії. Енергія та інформація синтезують волю. Власником волі проте вважається власник інформації а не енергії. Це як побудова пірамід – воля фараона, і не важливо, що сили використовувались рабські.

Як і більшість явищ в світі, у квітці постерігається якийсь цілісний задум. Так малі частини творять одну велику сутність. Квіти не слідують сонцю ЧЕРЕЗ ТЕ, ЩО на них світить світло. Також вони не роблять цього ДЛЯ ТОГО, ЩОБ отримати більше світла. Причина і наслідок не усвідомлюється ними і не є орієнтирами для них. В такому випадку слід говорити, що вони роблять це ЗГІДНО З законом, принципом гармонії цілісності.
Танцюрист не танцює ЧЕРЕЗ те, що грає музика. Також музика не грає ЩОБ танцюрист танцював. Він танцює СПІЛЬНО з музикою, гармонізує з нею.
У філософії термін, що твердить про те, що все має свою причину і стається (відбувається) виключно опираючись на неї має назву “причинність”. На противагу існує інше поняття – “телеологія” – все має свою мету, і відбувається для того, щоб її досягти. Проте останніми роками, науковці та мислителі пересвідчуються, що причина і наслідок нероздільні, це дві сторони одного єдиного процесу. Тому було запропоновано новий термін ТЕЛЕОНОМІЯ (Клін Пітенндрих, 1958 ) – все в світ стається одночасно і через щось і для чогось, як система зі зворотнім звязком, коли вихід системи підєднаний до входу, і в такому випадку виділити що є більш а що менш важливим – вкрай важко.

Якщо в житті щось стається – не спішімо нарікати ЧЕРЕЗ ЩО МЕНІ ЦЕ ВСЕ. Також не спішіть вигадувати ДЛЯ ЧОГО це все. Можливо це просто ЗГІДНО З, і може краще просто заспокоїтись та продовжити “танцювати”? 🙂

One thought on “Тропізм. Телеономія

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s