Абсурд в крові

Мені здається, що це вже підтверджений, всіма визнаний факт, що існує ефект плацебо. Маса експерементів, ціла куча наукових статей раз у раз доказують, що сила самонавіювання подекуди навіть ефективніша від вживання цілої низки препаратів. Чому ж ми досі такі наївні, чому ми не враховуємо це у повсякденному житті? Чому в наших головах стільки мотлоху, страхів, забобонів?

Колись мені до проблеми забобонів було байдуже. З часом, ця тема мене просто смішила. Зараз мені це настільки остогидло, що подекуди аж злість бере…

“Не сідай на кут столу – не одружишся!” – так я те і робив, що сідав на кут столу, навіть коли місця було багато, і що? – я одружився швидше всіх своїх знайомих ровесників. (Лише згодом, я дізнався, що даний забобон бере свої коріння ще з старих часів, коли за столами сиділи на лавках – і сідати на куті дійсно було небажаним, можна було перещемити між двома лавками свої достоїнства).

“Не наливай, не поставивши келиха на стіл”, “не пий парне число раз”, “не наливай “від себе””, “не став порожньої пляшки на стіл” – і багато-багато інших, і зауважте – це лише – як правильно наливати алкоголь. Щоб, банально, налити кляту горілку – треба це все тримати у своїй макітрі?! Та ви жартуєте!

І дальше ще веселіше. (Див. дальше)

“Не можна нічого віддавати з хати, коли вдома мала дитина”, “не можна виносити відра з водою з хати ввечері бо дитина спатиме неспокійно”, “не можна вагітним стригтися”, “не можна повертатися додому, коли вже вийшов – не пощастить. Якщо вже дуже треба – обов’язково подивись в дзеркало, якщо вже повернувся”, “не можна годувати дитину від себе, лише до себе – накличеш хворобу”, “не стій в порозі – напустиш духів”, “не переступай малечу – не виросте”…

Та Боже мій – покажіть мені одного, хто бл*ть не виріс, через те, що якийсь дядько в дитинстві колись переступив через нього. Та навіть як і не виріс – з чого ви взяли, що то через те, а не через нестачу вітамінів, хворобу, генетичні порушення???

  • “Не гребе, переступи назад, щоб виріс!”

В якому столітті я живу? Як мені жаль, деколи, бабульки в селі, котра бідна стоїть на краю дороги з пустими відрами : “давай скоріше сину проходь, щоб я біди на тебе не накликала”. Дякую вам бабцю, але нах*я?

Чорний кіт? Тут взагалі без коментарів. Як згадаю себе малого, коли мені внушили, що чорний кіт – до нещастя. І я, як рагуль ходив по дорозі і переступав уявні лінії, по яких щойно проходило це нещасне створіння, щоб, недай Боже, не перетнути тої лінії – аж ніяково за себе.

А вроки….та то взагалі капець.

“Тамта бабулька з хати, що на горбі врікає сильно – оминай її. Як ні – причіпи собі якусь червону цяцю – це рятує…”

І ви себе називаєте християнами?! Ви знімаєте вроки “спльовуючи з чола”. Ну з чола – це ще куди не йшло. А коли починають палити сірники, кидати їх у воду, читати від девяти до одного і так три рази. І при тому перехрещувати воду? – Люди ви чого?

Чи може я чогось не знаю, і це Ісус Христос в біблії казав : ” Істино кажу вам, діти мої, як не знімите вроки – не буде вам здоров’я. Як сірники упадуть всі – значить вроки були. Дайте людині напитися тою водою і вона буде спасена”. Народ вам самим це не смішно?

Мені кажуть, що це заведено в народі, це традиція. Що наші предки знали щось більше і вони нам заповіли це робити. Ідіть і головою об стіну вдартеся, – я не знаю що відповісти.

Я погоджусь, що є гіпноз. Наша психіка недосконала. У ній, як і всюди є недоліки. Є “лазєйкі”, через які можна проникнути та нашкодити людині.  Але для цього людина сама має допустити це. Людина має піти на контакт, лише тоді гіпнотизер зможе повливати на неї. Але люди, ніяка червона нитка вам не допоможе. Ніякі сірники. Ніякий хліб. Та хоч з бубном танцюйте. Будь який гіпноз, навіть найсильніший, проходить сам по собі, якщо немає більше зовнішнього впливу гіпнотизера. Але таких гіпнотезерів дуже і дуже мало. Набагато менше ніж тих, кого бояться потенційні “врочники”.

“Вона на мене не так подивилася – певно врікла”. Ефект плацебо і тут показує свою силу. “Певно вона врікла – значить мені зараз має стати погано. О, вже ніби гірше. О, ще гірше. Вот дура стара – таки врікла. Ой мені вже взагалі зле, зараз впаду” – монолог підсвідомості. “Мамо зніми мені вроки бо помру. О вже краще. Сірник за сірником мені стає краще. Ти диви сірники падають. Таки врікла проклята. Ну я зараз поп’ю водичку і мені стане легше. О, взагалі тепер зашибісь! Є в світі вроки! А з тою старою я більше нічого спільного мати не хочу.”

Ви чули колись як працює гіпнотизер?
“Прислухайтесь до свого дихання. Розслабтесь. З кожним подихом ви все більше розслабляєтесь. Вдих-Видих-Вдих-Видих… ви вже зовсім розслаблені….”. Той самий принцип з сірниками. “Сірник за сірником, сірник за сірником”. Поступовість, монотонність дій допомагає швидшому входженню в транс. В стані трансу людина найбільш схильна до самонавіювання. В стані трансу – ефект плацебо діє найсильніше.

Мені кажуть – яка різниця, чи це ефект плацебо чи дійсно процедура знімання вроків – так чи інакше вона допомагає. Окей. Вірте у вроки, вірте в забобони – ваш вибір.

Я оправдую віру в хороші забобони. Як я був малим, я ловив пух мати й мачухи (“одуванчікі”). Мені казали, що це щастя. Я всі луги перебігав вздовж і впоперек в погоні за “щастям”. Ой скільки я його наловив тоді. Чи є я зараз щасливим? Я вважаю що так. Можливо воно мало якийсь вплив в формуванні мого світогляду, мого характеру. Адже я був свято впевнений, що я мушу бути щасливим, раз стільки пуху наловив…

Такі забобони позитивні. Вони, як і інші базуються на ефекті плацебо, але вони хоча б не шкодять мені.

Людина не може сприймати все й одразу. Наш мозок б вибухнув, якби він сприймав і усвідомлював все. Абсолютно все, що трапляється протягом дня. Для того існують захисні фільтри, фільтри інтересу в наших мізках, які допускають до нашої свідомості одні події та ігнорують інші. Знову згадаю радіо налаштоване на певну частоту. Воно сприймає всі частоти але опрацьовує лише одну.

Так і ми вставши зранку, налаштувавшись, що нам невезтиме сьогодні через чорного кота – і на тобі, таки не везе. Бо:

  • По-перше ви налаштовуєтесь на погане, і тому ігноруєте все те хороше, що стється.
  • По-друге, всім нейтральним подіям, які можна охарактеризувати і як хороші і як погані одночасно – ви тепер надаємо перевагу негативній окрасці.
  • По-третє, ви засмучені тим, що нібито “стається лише погане”, ви нервуєтесь, тим самим накликаєте на себе таку ж реакцію довкілля. Бо хто ж спілкуватиметься з мудаком який всім незадоволений, на позитивні теми? Вони або говоритимуть з вами лише про нейтральне – бачачи, що вам не до веселощів, або взагалі мовчатимуть.

Народ перестаньте займатися садомазохізмом, почистіть трошки мізки від того всього сміття, виплюньте все, вдихніть і видихніть на повні груди з полегшенням.

Якщо ні….бачили фільм “Ідіократія”? Боюся, що до цього все скотиться.

Гудлак.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s